איתור נזילות בתל אביב

הכל יחסי. אתם מכירים את זה שהכיור באמבטיה מטפטף? במהלך היום אתם עשויים שלא להרגיש זאת כלל, אך בלילה, כשהשינה ממשמשת לבוא והבית שקט ללא מסיחים ורעשי רקע, כל טפטוף יכול להפריע כמו תוף בס – חזק וברור. 

זו הסיבה שבעבר הרחוק, לפני שפותחו שיטות מתקדמות לאיתור נזילות בתל אביב, אנשי מקצועשרברב מתקן כיור נהגו לנצל את שעות הלילה כדי לבודד את רעש המים הזורמים בצנרת ולאתר צנרת דולפת. טכניקה זו יכולה אומנם להיות יעילה בסביבה מגורים, אך יש לה מגבלות במתקנים הפועלים 24/7, ולמרבה המזל, לאינסטלטורים יש כעת אפשרות טובה יותר – איתור נזילות באמצעות מכשירים מתקדמים.

כיום, מאתרי נזילות מים משתמשים בחיישנים שתוכננו במיוחד להקשיב לקולות הגרגור של מים דולפים או פטיש של צינור סדוק מתחת לפני האדמה. חיישנים אלו כוללים  חיישני קרקע שמאתרים דרך משטחים קשים כמו בטון, אספלט ואריחים, חיישנים תרמיים שמאתרים לפי טמפרטורת המים, חיישנים מיקרוסקופיים שמוחדרים לצינורות הביוב כדי לאתר נזילות, תקלות וחסימת שורשים ועוד.

איך תדעו שיש לכם נזילה בצנרת?

יש מספר אינדיקציות, שיכולות להעיד שיש לכם נזילה. גם אם אינכם אינסטלטורים מוסמכים, עליכם להסב תשומת לב לצנרת בביתכם אם מתגלים אחד או יותר מהסימנים הבאים:

  1. עלייה דרמטית בחשבון החשמל ללא הסבר ברור והגיוני.
  2. צלילי נקישה או טפטוף מים מאחורי הקיר.
  3. סימני עובש על הקירות.
  4. שינוי בגוון של הצבע בקיר או של הרובה.
  5. קיר נפוח או עיוות בצורה של הקיר.

אם זיהיתם אחד או יותר מהסימנים הללו, כדאי לקרוא לאינסטלטור בתל אביב, שיגיע לאתר את מקור הבעיה.

איתור נזילות במהירות ובקלות

מומחה אינסטלציה נדרש תחילה לאתר את הנזילה או מקור הבעיה. על מנת לעשות זאת לא נדרש לשבור קירות או לעשות רעש ובלגן. כיום יש אמצעים ומכשירים מתקדמים לאיתור נזילות, גם כאלו שנמצאות מאחורי הקיר, בעומק האדמה או בכל תעלה מתשתית הניקוז.

בעת איתור נזילות, האינסטלטור עשוי להכין מיפוי תשתית ולהיעזר במצלמה תרמית, חיישן גז, בלון לחץ, מד לחות ועוד – תלוי במיקום הבעיה ובתנאי השטח.

בתום הבדיקה האינסטלטור ייתן לכם דו"ח נזילות, בו יפורטו כל התקלות שאיתר, כולל הפתרונות שהוא מציע לפתירתן והערכת מחיר שנדרשת לצורך התיקון. במידה והאינסטלטור יוכל לספק ממצאים כמו תמונות לדוגמה, הוא יצרף אותן לדו"ח הנזילות.

פתרונות מתקדמים או תיקון בשיטה המסורתית? 

כל אינסטלטור מקצועי מכיר את שיטות העבודה המסורתיות. מרביתם מכירים את שיטות העבודה החדשניות, שמאפשרות איתור נזילות ותיקון תקלות בשיטות אל הרס. על פניו, נשמע שהשיטות המתקדמות הללו עדיפות, ובמקרים רבים זה אכן כך. עם זאת, חשוב להדגיש שבמקרים מסוימים ובתנאי שטח מסוימים, אין מנוס, וחייבים לתקן את הצנרת בשיטה המסורתית.

כמו כן, כאשר נדרש להחליף את כל הצנרת, או מקטע גדול של הצנרת, כדאי לעשות זאת בשיטה המסורתית. נכון, זה עלול לדרוש מכם יותר אורך רוח, זה עושה יותר לכלוך ורעש, אבל זה מעניק לכם שקט נפשי ובטיחות מרבית להרבה מאוד שנים.

במקרה מסוג זה, אין ספק, שמי שמנסה לחסוך, בסוף משלם יותר, ולכן הדרך הקצרה היא לא תמיד הדרך המהירה ביותר.

כמה זמן לוקח לאינסטלטור להגיע עד אליך?

שרברבים מנוסים יודעים שבעיות אינסטלציה מסוימות עלולות לדרוש מהם להגיע כמה שיותר מהם.שרברב מתקן כיור עם זאת, אינסטלטור מנוסה יוכל במעמד השיחה להבין האם מדובר בבעיה דחופה שמצריכה טיפול מיידי או משהו שיכול לסבול דיחוי של כמה שעות או יום לכל היותר.

במעמד השיחה עם האינסטלטור שלכם, נדבו לו כמה שיותר מידע. פעמים רבות הוא יוכל לתת לכם פתרון זמני עד למועד הגעתו. לשם כך הוא עשוי לבקש מכם לבדוק את זרם המים, להציץ מתחת לכיור וכדומה. שיתוף פעולה מצדכם יסייע לו לדעת מה דחיפות הבעיה, ואף לתת לכם מענה מהיר יותר. 

לסיכום,

לא כל כך קשה לדעת אם יש נזילה נסתרת בצנרת. החלק הקשה והחשוב הוא לדעת לאתר את מיקום הבעיה. חשוב לציין, שרטיבות במקום אחד לא שוללת נזילה שמגיעה ממקום אחר, ולכן חשוב להזמין מומחה לאיתור נזילות, שיכול להגיע אל מקור הבעיה, לאבחן גם נזקים משניים ביעילות ובדיוק רב ולהציע את הפתרונות הטובים ביותר בהתאם לבעיה ותנאי השטח.

 

תפריט נגישות

×
תוכן עניינים

אינסטלטור צדיק ובזמן.

השאירו פרטים או התקשרו ואחזור אליכם במהירות